تبلیغات
عطر نرگس

یکی از مشکلات جوانان در شرایط کنونی انتخاب همسر بر اساس الگوهای ذهنی و مبتنی بر ظواهر است.

به گزارش خبرنگار مهر در مشهد، فروغ نیلچی زاده در همایش "نقش حجاب در انتخاب همسر شایسته" که ظهر شنبه در دانشگاه خیام مشهد برگزار شد، به بررسی معیارهای درست برای ازدواج پرداخت و افزود: جوانان باید برای داشتن انتخاب مناسب اصالت خانوادگی، اخلاق خوب، امانتداری و مسئولیت پذیری را طرف مقابل را در نظر بگیرند.

وی همچنین رعایت حجاب دل، چشم و گوش را از عوامل تاثیر گذار بر آرامش خانواده و در جلوگیری از تزلزل بنیان خانواده مهم دانست و افزود: در اسلام حجاب چشم برای مردان و حجاب گوش برای زنان مورد تاکید است.

این استاد دانشگاه ادامه داد: اگر چشم حجاب نداشته باشد و به هر تصویری اجازه ورود به ذهن خود را بدهد، موجب می شود تا ذهنیت های نادرستی در مورد همسر آینده به وجود آید که این تصاویر در ضمیر ناخودآگاه ثبت و در انتخاب همسر نمی توانید افراد را به طور شایسته و به دور از تعصب ها بررسی کنند.

نیلچی زاده به دختران توصیه کرد که در ارتباطات کلامی و همچنین ارتباطات مکتوب مثل ایمیل از کلمات صمیمانه استفاده نکنند، تا مردان حریم آنها را حفظ  کنند.

وی در ادامه در پاسخ به این سئوال که چرا به دختران گفته می شود "تو حجابت را رعایت کن تا مردان گناه نکنند" گفت: این استدلال غلط و به دور از عدالت الهی است که سختی حجاب را زن تحمل کند و آسایش آن برای مرد باشد،حجاب برای زن به مثابه درختی است که میوه آن آرامش و این میوه برای زن ارزشمند است.

نیلچی زاده به حدیثی از امیرالمومنین در خصوص فایده حجاب اشاره کرد و اظهار داشت: دور داشتن زن از نامحرم بهترین نعمت و خوشبختی برای اوست و زیبایی، دلربایی و جذابیت او را گسترش می دهد.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که " اگر دختری، پسری را دوست داشته باشد می تواند از او خواستگاری نماید؟" پاسخ داد: اگر فرد مورد نظر معیارهای اصلی را دارد از شخص ثالثی که خداترس و دلسوز است، برای این کار استفاده کند که به طور غیر مستقیم پیشنهاد دختر را به وی انتقال دهد.

 

 

نوشته شده در تاریخ 1391/03/30 توسط atre narges


گل نرگس
آخرین مطالب
نویسندگان
پیوند ها
آرشیو مطالب
آمار سایت


دریافت کد جملات شریعتی